Oblíbené trasy

1. Pražský Semmering

Projeďte se na nejstrmější jednokolejné železniční trati v Praze. Trať stoupá ze Smíchova přes dva kamenné viadukty až na Zličín. Cestujícím se nabízí krásný výhled na část Prokopského údolí, Barrandovské ateliéry, Žižkovskou věž, Vyšehrad a okolí. Po této trati jezdil dříve přímý vlak z Moskvy do Karlových Varů. Dnes slouží provozu příměstských vlaků. Jízdu po této trati lze spojit s tratí č. 6 Prokopským údolím a vytvořit tak okružní jízdu.

Trasa trati: Hlavní nádraží / Smíchov – Žvahov – Jinonice – Zličín – Rudná u Prahy

2. Pražský okruh přes Most inteligence

Užijte si krásy Prahy. Uspořádejte firemní večírek v Praze na trase Pražský okruh, která kombinuje hlavní tratě a tratě pravidelně využívané pouze nákladními vlaky. Na svém výletě projedete několika tunely a pokocháte se pohledem na Vltavu, Vyšehrad a Pražský hrad ze dvou mostů (pod Vyšehradem a Most inteligence). Poznejte Prahu z trochu jiné perspektivy!

Trasa trati: Hlavní nádraží / Smíchov – Radotín – Krč – Malešice – Libeň – Hlavní nádraží

3. Posázavský pacifik 1

Nabízíme vám výlet po druhé z nejznámějších tratí v okolí Prahy. Projeďte se po regionální železnici, která má velký význam pro rekreační dopravu. Trať je vedena zpočátku v údolí Vltavy a následně v Davli přechází do údolí Sázavy. Cestou vlak projede několika kamennými viadukty a mosty. Podle vašich časových možností lze dojet do Davle nebo až Týnce nad Sázavou.

Trasa trati: Praha – Vrané nad Vltavou – Davle – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou

4. Posázavský pacifik 2

Trať Posázavského pacifiku má i svoji odbočnou větev. My vám nabízíme projížďku právě po ní. Druhá trať Posázavského pacifiku odbočuje ve Skochovicích a ocelovým mostem překračuje Vltavu do Měchenic. Dále historický vlak projíždí údolím Bojovského potoka do Čisovic a Mníšku pod Brdy. Romantická projížďka je ideální nejen pro firemní večírky.

Trasa trati: Praha – Vrané nad Vltavou – Měchenice – Mníšek pod Brdy

5. Údolím Berounky

Užijte si večírek na hlavní železniční trati směřující z Prahy do Berouna. Vlak vyjíždí ze Smíchovského nádraží, okolo závodiště v Chuchli do Radotína a Mokropes, kde překračuje řeku Berounku. Údolím Berounky pokračuje až do Karlštejna – Doporučujeme si jízdu zpříjemnit návštěvou hradu. Následně vlak pokračuje do Berouna, který také nabízí zajímavé možnosti na výlet (berounský pivovar), nebo můžete pokračovat dále do Nižboru (sklárny, zámek), případně až na Křivoklát.

Trasa trati: Hlavní nádraží / Smíchov – Černošice – Karlštejn – Beroun – (Nižbor, Křivoklát)

6. Prokopské údolí

Krásný výlet po jednokolejné místní železnici je skvělým místem pro firemní večírek v Praze a okolí. Po odjezdu ze Smíchovského nádraží se trať vine Prokopským údolím až do Řeporyj. Cestou mohou cestující pozorovat krásny chráněné oblasti a také zbytky objektů pro bývalé těžební činnosti vápence. Z Řeporyj trať stoupá přes Zbuzany do Rudné u Prahy. Výlet po této trati lze spojit s trasou č. 1 Pražský Semmering a vytvořit tak okružní jízdu.

Trasa trati: Hlavní nádraží / Smíchov – Zbuzany – Rudná u Prahy